kompendium wiedzy

Wiedza to najlepsza broń w walce z Katarem! Dowiedz się więcej o tym, jak chronić przed nim siebie i swojego malucha. Razem wypędźcie Katara z pomocą nasic® i nasic® kids!

Niealergiczny nieżyt nosa

Czytaj więcej

Grypa a przeziębienie – czym się różnią?

Czytaj więcej

Oczyszczanie nosa przy katarze – dlaczego jest ważne?

Czytaj więcej

Jak uchronić się przed przeziębieniem

Czytaj więcej

Sposoby na ból zatok

Czytaj więcej

Jak szybko pozbyć się kataru?

Czytaj więcej

Charakterystyka przewlekłego nieżytu nosa

Czytaj więcej

Błona śluzowa nosa i jej rola

Czytaj więcej

Czym jest katar sienny i jak z nim walczyć

Czytaj więcej

Sposoby na katar

Czytaj więcej

Jak leczyć katar u małego dziecka?

Czytaj więcej

Skąd się bierze katar?

Czytaj więcej

Oddychanie nosem a oddychanie ustami

Czytaj więcej

Jak nawilżyć nos?

Czytaj więcej

Kolor kataru a rodzaj dolegliwości

Czytaj więcej

Ile trwa katar?

Czytaj więcej

Ile czasu trwa przeziębienie?

Czytaj więcej

Funkcje i budowa nosa

Czytaj więcej

Domowe sposoby na katar

Czytaj więcej

Jak odetkać nos?

Czytaj więcej

Jak prawidłowo stosować preparaty donosowe

Czytaj więcej

Płukanie zatok – higiena jamy nosowej

Czytaj więcej

Randka z Katarem

Czytaj więcej

Nowoczesne metody na Katara

Czytaj więcej

Ferie z Katarem

Czytaj więcej

Kiedy Katar dopada dziecko w przedszkolu…

Czytaj więcej

Co robić kiedy Katar odwiedza Cię w pracy

Czytaj więcej

Sposoby na szybkie pozbycie się Katara!

Czytaj więcej

Sprytny sposób na Katara Twojego dziecka

Czytaj więcej
nasic®, (0,1 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic® jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic® jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 6 lat. Produkt leczniczy nasic® zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.
nasic® kids, (0,05 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic® kids jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic® kids jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 2 lat. Produkt leczniczy nasic® kids zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.