Ferie z Katarem
Katar? Nie podczas ferii!
Ferie zimowe to czas, który często spędzamy aktywnie, przede wszystkim na powietrzu. Wspólne długie spacery, wyjścia na łyżwy i sanki czy wyjazd w góry to świetne sposoby na rodzinne spędzanie czasu, a przy okazji również wzmocnienie odporności.
Zatkany nos i katar
Skutecznie zniechęcają jednak do ruchu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wizja ferii spędzonych z paczką chusteczek higienicznych pod pachą nie zachwyca, szczególnie gdy zaplanowaliśmy na ten czas wiele aktywności. Co zatem zrobić, aby nie stracić cennego czasu na pociąganie nosem? Podpowiadamy!
Skąd się bierze katar?
Zastanawiasz się, skąd w ogóle bierze się katar? Osobom uczulonym (np. na roztocza kurzu lub pyłki traw) często doskwiera katar alergiczny, jednak zatkany nos czy wyciek wydzieliny z nosa to zwykle sprawka wirusów, które atakują organizm i prowadzą do przeziębienia. Jesienią i zimą dodatkowo często dochodzi do wysuszenia śluzówki nosa, kiedy to wychodzimy na dwór z gorących pomieszczeń, a w mieszkaniach i biurach jest sucho od kaloryferów czy klimatyzacji. W wyniku tego błona śluzowa nosa nie spełnia prawidłowo funkcji takich jak oczyszczanie i nawilżanie wdychanego powietrza. W tym czasie o przeziębienie i nieżyt nosa nietrudno. Gdy wirusy się namnażają, organizm reaguje zwiększając dopływ krwi do śluzówki – możemy wtedy odczuwać uczucie zablokowanego nosa, w wyniku wycierania i udrożniania nosa może dojść do podrażnień błony śluzowej. Mając do czynienia z zatkanym nosem warto zatem pamiętać nie tylko o konieczności jego odblokowania, ale też nawilżenia. Pomoże to przywrócić prawidłowe funkcjonowanie śluzówki i poprawi komfort oddychania u zakatarzonej osoby.
Jak szybko udrożnić nosek dziecka?
Domowe sposoby na katar bywają skuteczne, ale mogą okazać się trudne do zastosowania podczas wyjazdów, ze względu na czasochłonność, ale też np. ograniczone miejsce w bagażu. Jak zatem szybko poczuć ulgę, kiedy nie możemy sobie pozwolić na wykonanie inhalacji na katar? Najlepiej sięgnąć po sprawdzony lek, taki jak nasic kids. Zawarte w nim połączenie dwóch substancji czynnych: ksylometazoliny oraz deksopantenolu, pozwala odblokować zatkany nos oraz przyspiesza gojenie podrażnionej błony śluzowej. To z kolei zdecydowanie poprawia samopoczucie! Nasic kids ułatwia oddychanie już w kilka minut po zastosowaniu, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Dzięki temu możesz stosować go u dzieci już od 2. roku życia. Sięgnij po Nasic kids i ciesz się zimowymi feriami bez kataru!
1 Dotyczy działania deksopantenolu. Proksch E., de Bony R., Trapp S. & Boudon S., Topical use of dexpanthenol: a 70th anniversary article, Journal of Dermatological Treatment, Volume 28, 2017 – Issue 8, Pages 766-773.
Kompendium wiedzy
Kontakt
Healthcare Sp. z o.o.
ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
+48 (22) 231 82 87
e-mail: biuro@klosterfrau.pl
Działania niepożądane można zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu M.C.M. Klosterfrau Healthcare Sp. z o.o. pod numerem telefonu: +48 (22) 231 82 87 bądź drogą elektroniczną na adres pv@klosterfrau.pl.
nasic® kids, (0,05 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic® kids jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic® kids jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 2 lat. Produkt leczniczy nasic® kids zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.